industry

[POLISH] Nabór do programu Young Talents

18/05/23
Photo credit: Karolina Grabowska

Trwa nabór do międzynarodowego programu mentoringowego i networkingowego Young Talents dla studentów i tegorocznych absolwentów szkół filmowych i artystycznych.

Trzydniowy program

Program Young Talents odbędzie się w ramach międzynarodowego forum koprodukcyjnego Kino Dzieci Industry w dniach 4-6 października w Warszawie.

Co roku w forum bierze udział ok. 300 przedstawicieli polskiej i międzynarodowej branży filmowej. Głównymi punktami programu wydarzenia są konferencja oraz prezentacje projektów. Young Talents jest jednym z programów towarzyszących forum.

Dzięki Young Talents:

 • weźmiesz udział w międzynarodowym wydarzeniu branżowym i sesji dedykowanej programowi Young Talents
 • zdobędziesz doświadczenie w poruszaniu się po międzynarodowych marketach
 • poznasz studentów z innych krajów i profesjonalistów z branży filmowej (w poprzednich latach w forum gościli m.in. przedstawiciele Disneya, Netflixa, Warner Bros. Discovery, Viaplay Group)

Dwóch uczestników z Polski

W programie Young Talents weźmie udział ok. 7 uczestników, w tym 2 z Polski.

Kto może się zgłosić do udziału w programie?

 • studenci ostatniego roku studiów/ tegoroczni absolwenci
 • kierunek: animacja lub reżyseria
 • zainteresowani produkcją filmów i seriali dla młodej widowni

Możliwość stażu w studiu animacji

Po zakończeniu programu wybrani uczestnicy mają szansę odbyć płatny staż w GS Animation / Grupa Smacznego na stanowisku asystenta reżysera, storyboardzisty, animatora, projektanta (postaci, concept artysty). Miejsce stażu: Gdańsk. Termin: do ustalenia w późniejszym terminie.

Dodatkowo osoby zainteresowane późniejszym stażem powinny mieć:

 • podstawowe doświadczenie w pracy w animacji
 • umiejętności manualne (rysunek, animowanie)
 • chęć podjęcia współpracy ze studiem animacji

Stacjonarna forma stażu pozwoli nauczyć się kluczowej umiejętności pracy w zespole produkcyjnym serii animowanych czy pełnych metraży. Daje to możliwość znalezienia optymalnej pozycji w pipelinie produkcji filmu, serii animowanej.

Zgłoś się

Chętnych do udziału w programie prosimy o przesłanie formularza zgłoszenia do 31 maja.

W zgłoszeniu należy podać:

 • imię i nazwisko
 • adres email
 • nazwę uczelni
 • wydział, kierunek
 • dotychczasowe doświadczenie wraz z linkiem do wcześniejszych realizacji/ portfolio
 • list motywacyjny

LINK DO FORMULARZA – ZGŁOSZENIA DO PROGRAMU SĄ JUŻ ZAMKNIĘTE

Young Talents to mentoringowy i networkingowy program dla studentów z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Uczestnicy Young Talents biorą udział w wykładach, warsztatach, konsultacjach i prezentacjach projektów dla młodego widza towarzyszących forum koprodukcyjnemu Kino Dzieci Industry, branżowej części Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Celem programu jest wsparcie początkujących twórców na początku kariery.

Organizatorem programu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty (Festiwal Nowe Horyzonty i Polish Days, American Film Festival, Festiwal Kino Dzieci) oraz Kino Dzieci Industry.

Kontakt: magda.wylezalek@nowehoryzonty.pl

PARTNERZY

GS Animation / Grupa Smacznego

GS Animation / Grupa Smacznego to studio animacji założone w 2004 roku z siedzibą w Gdańsku. W 2016 studio otrzymało nominację do prestiżowej europejskiej nagrody Producent Roku przez środowisko 900 producentów animacji z 30 krajów – Cartoon Forum.

Studio od wielu lat tworzy animacje dla dzieci o wartościowym, edukacyjnym przekazie oraz wysokiej jakości animowane reklamy, a także cinematiki do gier wideo i koloryzacje materiałów archiwalnych.

Do najbardziej znanych projektów GS Animation / Grupy Smacznego należą autorskie seriale Basia i Mami Fatale oraz wyprodukowane dla klientów serie Caillou’s New Adventures i Kajko i Kokosz. Trwają prace nad m.in. własną, autorską serią Grand Banda, Boy & Dragon dla Wildbrain Spark czy pełnometrażowym musicalem Rock Bottom. Film jeszcze przed premierą wywołał poruszenie, kwalifikując się do oficjalnej selekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. Na czele GS Animation / Grupy Smacznego od początku istnienia stoją jego założyciele – Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski i Marcin Wasilewski.

ANIMOON

Animoon to firma produkcyjna animowanych seriali oraz filmów krótko- i pełnometrażowych, która w tym roku obchodzi swoje 10-lecie istnienia. Za swoje produkcje była nagradzana do tej pory ponad 100 razy, a w 2022 roku otrzymała prestiżową nagrodę Cartoon Tributes dla Najlepszego Producenta Roku.

Firma specjalizuje się w developmentach animowanych. Produkowane w Animoon projekty – oparte głownie na oryginalnych pomysłach – wyróżniają się wysoką jakością artystyczną i fabularną. Animoon tworzy projekty o wysokiej jakości artystycznej i fabularnej, głównie bazując na oryginalnych pomysłach. Firma bardzo ściśle współpracuje z kreatywną grupą producentów wykonawczych, reprezentujących największe polskie studia animowane, dzięki czemu projekty powstają w zróżnicowanych technikach i stylach, każdorazowo zachowując bardzo wysoką jakość.

Produkcje Animoon powstają z myślą o polskiej i zagranicznej widowni, a w proces ich powstawania są zaangażowani najbardziej utalentowani polscy twórcy. Projekty Animoon wspierają polskie i europejskie instytucje publiczne. Firma buduje swój wizerunek międzynarodowy przez regularny udział w międzynarodowych wydarzeniach branżowych. Strategia rozwoju firmy opiera się budowaniu silnego portfolio we współpracy z partnerami europejskimi i światowymi.

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter